Menu
baner Selection DO 05 2017 750x200
michalek polkolonie720x130

Artykuły filtrowane wg daty: sobota, 17 czerwiec 2017 - DAMiNFO.pl - Portal Aglomeracji Wałbrzyskiej

Śmiertelny wypadek nad Zalewem Mietkowskim

Do tragicznego wypadku doszło nad Zalewem Mietkowskim. Jak informuje policja: 34-letni kitesurfer uderzył w betonową konstrukcję nabrzeża. Mężczyzna zmarł pomimo reanimacji.

Informację o tragicznym zdarzeniu policja otrzymała wczoraj (tj. piątek 16 czerwca) po godzinie 14:30.
- 34-latek pływał po jeziorze na desce ze spadochronem, nagły podmuch wiatru porwał go w kierunku nabrzeża. Mężczyzna uderzył w betonową konstrukcję wału - tłumaczył asp. szt. Łukasz Dutkowiak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
Z relacji świadków wynika, że warunki pogodowe panujące wówczas nad zalewem były bardzo ciężkie. Mimo to, w chwili wypadku na wodzie przebywało wielu wind i kite surferów. Nikt nie spodziewał się tak silnego podmuchu wiatru. 
Na miejsce wypadku wezwano pogotowie. Niestety po trwającej 30 minut reanimacji, w wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Na miejscu pojawił się prokurator.
Czytaj dalej...

To proste... abstrakcja!

Od wczoraj w Wieży Ratuszowej w Świnicy można podziwiać nową wystawę malarską Franciszka Jowika. Tym razem artysta zaprezentował zbiór prac "To takie proste... Abstrakcja".

Pochodzący ze Szczawna-Zdroju twórca kojarzony jest głównie z kolarstwem szosowym. Jest on bowiem medalistą Mistrzostw Polski i wielokrotnym uczestnikiem Pucharu Świata w tymże sporcie. Malarstwo i rzeźbiarstwo to jego dwie kolejne pasje. 

 W malarstwie olejnym stosuje technikę własną. Ulubionymi tematami artysty są marynistyka, sceny rodzajowe, pejzaż i  portret. 

Wystawa jego prac w Wieży Ratuszowej potrwa do 5 lipca.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS