Menu
18844

Eksmisja za długi

Eksmisja za długi
Wykupując mieszkanie na własność, należy pamiętać o płaceniu czynszu.

Media

Komentarze   

+4 #48 krystyna 2014-01-29 15:16
jestem z pania jasią mnie szanowny prezes chciał podobnie potraktowac w 90 tych latach co prawda nie bylo to wlasnosciowe mieszkanie tylko spółdzielcze słuzbowe po tym jak mnie opuscił maż narzucono mi potrójny czynsz czyli na tamte czasy bylo to z 200 zln 600zł nie otrzymywalam alimętów i nie mialam z czego takiej kwoty placić nie pomagały podania z prozba o obnizenie czynszu do normalnego ani też rozmowa z prezesem był nieugiety.Na szczescie moje administracje przejol adm w Boguszowie gorcach gdzie mi umorzono dług oraz potrojny czynsz .
Cytować
+2 #47 krystyna 2014-01-29 14:58
Cytuję aldona:
dla mnie to jakas czarna magia dlug nie jest jakas zawrotna suma nie wiem kogo tu oceniac czy Spoldzielnie czy lokatorke. z tego widac, ze Spoldzielnia chciala sie ulozyc z lokatorka dlaczego z kolei nie bylo dobrej woli ze strony lokatorki bo to nie jest tak, ze wladze Spoldzielni wyrzucaja lokatora za dlugi najpierw wysylaja pisma, ponaglenia z terminami. Jesli ta Pani miala problemy finasowe tez mogla pprosic o pomoc, o rozlozenie dlugu na raty o pomoc finasowa jesli ma niskie dochody cos mi sie wydaje, ze tu bardziej byl upor lokatorki niz wina Spoldzielni.

;-)
Cytować
+1 #46 Pracownik 2014-01-15 07:45
[quote name="Gość"]Tyl ko czekać aż ktoś zrobi z tą kobieta porządek. Ona jest jak bumerakg. Wyrzucają ją drzwiami to wraca oknem, szkoda że taka zawzięta nie była w płaceniu rachunków. Poza tym z materiału wynika, że już w 1996 roku straciła prawo własności to gdzie była przez te lata???? a teraz się Telewizją wysługuje może jeszcze będzie redakcja jej za czynsz płaciła. Jeśli nie stać ją na mieszkanie na podzamczu to mogła dokonać zamiany na inne z mniejszym czynszem, chętnych jest sporo. A jak chciała żyć jak Państwo to teraz ma i do tego odmówiła socjalnego, które jest o wiele tańsze i stać by ją było na opłaty. Dostała szansę , której wielu nie ma wiec niech nie narzeka,[/q

Pierwsze co to naucz się polszczyzny-cof nij się do szkoły bo pisać nie potrafisz!!! Porządek zrób ale ze swoim życiem!!! Prawo do lokalu nie przemija od tak sobie. Własność to własność a w spółdzielni pracują same komuchy i rodzinka, wszyscy obstają za sobą!!! Chętnych sporo??? Może to ty miałaś dostać mieszkanie???

Powinni pozamykać wszystkie spółdzielnie i zrobić wspólnoty! a tak niestety wszyscy musimy zapierniczać na bandę nierobów, pracujących w spółdzielniach :sad: tylko siedzą, nic nie robią, i pierdzą w stołki, a przede wszystkim nic nie robią!!! przykre to jest!
Cytować
+1 #45 Sąsiad 2014-01-15 07:36
Cytuję Marieta:
Gienia ! Aldona nie musiała wydawać wyroku bo sąd to zrobił i wysłał komornika. !!!!!! Może ktoś normalny się wprowadzi !.

Ciebie też powinni stąd eksmitować - byłby święty spokój!!!
Cytować
+3 #44 Przyjazny 2014-01-15 07:34
Cytuję Sąsiad:
Nie róbcie z tej kobiety jakiej biednej i skrzywdzonej. Z tego Co mi wiadomo to jej długi sięgają kilku tysięcy. Prezes potwierdził, że kwota przekracza 1500 zł. Wiadomo ochrona danych osobowych to kwoty podać nie mógł. Po za tym ta kobieta już na 2 dzień nie wiem jakim sposobem ale była w domu. Siedzi chyba przy świeczkach, włamała się i teraz ukrywa się nie otwierając drzwi. Telewizja w piątek wieczorem próbowała się dostać do jej mieszkania, paliło się światło ale Pani Jasia nie otwierała. Wiem bo pytali po sąsiadach podobno dzwoniła do telewizji i dziękowała, że mogła wrócić do mieszania bo niby władze spółdzielni zmieniły zdanie, co było by dziwne.


Kilku tyś??? to ty masz długów!!! Po resztą z mieszkania własnościowego- podkreślam z WŁASNOŚCIOWEGO! ! NIE LOKATORSKO WŁASNOŚCIOWEGO ANI NIE SPÓŁDZIELCZO WŁASNOŚCIOWEGO nie można eksmitować!!! pewna jesteś że była tv i nie otwierała drzwi??? w tym budynku to tylko jeden lokator to szuja, menda i co najważniejsze "uprzejmie donoszę" jest jedna sąsiadka i każdy o tym wie kto to jest!!! i pewnie to ty napisałaś!!!! siedzieć przy świeczkach jak prąd jest i ukrywać się-przed kim??? hahaha śmieszy mnie to!!! władze naszej para spółdzielni powinni ich wszystkich zmienić- zdegradować do poziomu najniższego-bo się nadają :lol: A włamać to się włamała do swojego a nie cudzego!!!!
Cytować
-7 #43 Madzia 2014-01-14 15:45
Cytuję Witek:
Do obiektywnego .Sprawdź definicje znaczenia słowa : obiektywny.

Obiektywny czy tez zgodzisz się z tym co twierdzi pan Mariusz Rowiński,że ludzi z mieszkań własnościowych można wyrzucić, chodzi o ul. Wrocławską w przypadku kiedy cena oszacowanych mieszkań będzie niższa od zaciągniętych przez nich kredytów ?

Obiektywny mieszkasz na Podzamczu i podoba ci się podwyżka za c,o, ?

Obiektywny które biuro nieruchomości reprezentujesz a może spółdzielnię ?

Obiektywny a która własność dla Ciebie jest ważniejsza kwota 1500 zł czy mieszkanie własnościowe o wartości 170.000 zł ?
Obiektywny a może jesteś zwolennikiem odcinaniamediów dzieciom za 100 zł ?
Obiektywny a może wprowadzisz karę śmierci , obcinania nóg za 1.500 zł , przepadek mienia ?

Do Witka: Witek, a jak jesteś głodny, to idziesz do sklepu i jesz sobie na miejscu nie płacąc? A jak chcesz sobie kupić nowy telewizor, to wynosisz go po prostu ze sklepu? Co ty wypisujesz, jakie obcinanie nóg i kara śmierci?!!! Ty też nie płacisz za mieszkanie? No to wyrazy współczucia. A jak chorujesz, to leki oczywiście dostajesz za darmo, BO CI SIĘ NALEŻY...? Szkoda gadać, nie uprawiaj hejtingu na tym portalu. Lub jak masz takie dobre serce, to pomóż tym ludziom i zapłać za nich wszystkie płatności. Moje też.
Cytować
+11 #42 abc 2014-01-14 10:15
Złożyć zażalenie na postępowanie komornika. Jeżeli dług jest niewspółmierny do wartości licytowanej rzeczy, komornik nie ma prawa jej zlicytować, tym bardziej jeżeli utrata byłaby szczególnie uciążliwa - uniemożliwiłaby dalsze normalne funkcjonowanie.
Cytować
+14 #41 Hania 2014-01-13 11:33
Ja mam też mieszkanie własnościowe i było zadłużane przez byłego męża, chciałam je sprzedać ale Spółdzielnia oprócz pozwów o nakaz zapłaty nie wszczęła żadnego postępowania aby mi pomóc.
Zagrażał mi i nie mogłam przebywać we własnym mieszkaniu
I była to kwota ponad 4.000 zł.
Jak chciałam wymeldować byłego teścia z własnego mieszkania to sprawa trwała w sadzie 2 lata i nie udało się otrzymać wyroku eksmisji.
Cytować
+11 #40 Grażyna 2014-01-12 22:15
Zwykła przyzwoitość i uczciwość wymaga tego aby za 1500 zł nie zagarniać mieszkania własnościowego o wartości
170.000 zł. Są inne drogi również zgodne z prawem i nie tylko z internetu .
Szukanie wytłumaczenia w internecie na niemoralne zachowanie się przedstawicieli spółdzielni w przypadku zgłoszenia do Komornika takiego przypadku jest zwykłą butą i arogancją tzw. władzy.
Tylko przypominam że spółdzielnia mieszkaniowa to nie dyktatura i nie własność prezesa i rady nadzorczej.
Zapraszam na stronę Urzędu Miejskiego gdzie dziwnym przypadkiem mieszkanie ul. Porcelanowa 4/1 w Wałbrzychu został zgłoszone do zamiany 23.05.2013 r..
A doprawdy tyle osób czeka na lokal mieszkalny i niejedna rodzina byłaby szczęśliwa gdyby otrzymała od gminy Wałbrzych propozycje wynajęcia takiego mieszkania.
Sprawa pani Jasi przypomina zlecenie aby szybko i dużo zarobić na nieszczęściu innych i za aprobatą tzw. władzy i osób wybranych w wyborach demokratycznych.
Prawo ,w tym również z internetu, oraz zapisy w Konstytucji RP powinien znać również pan Choczaj, gówna księgowa , wieczni członkowie rady nadzorczej, poprzedni członkowie rady nadzorczej i obecni członkowie rady nadzorczej.
Dobrze że jest Taka Telewizja jak DAMI i redaktorzy tej Telewizji ,bo pokazują fakty i prawdę o sytuacji rodzin w Wałbrzychu.
A to jakie każdy ma sumienie , jakich przestrzega wartości i na jakim poziomie stawia pojęcie o godności człowieka w stosunku do kwoty 1500 zł ukazuje ta dyskusja.
Ale odczuwam wiele radości że jest wiele osób dla których kwota 1500 zł nie jest najważniejsza.
Cytować
+13 #39 WACLAW 2014-01-12 22:09
SZKODA SLÖW LUDZIE CZY TA SPÖLDZIELNIA JESZCZE ISTNIEJE CO ZA SWAWOLA GDZIE JEST PREZYDENT GDZIE PRAWO DALEKO Z TAKIMI KANTAMI NIE ZAJDZIECIE PANSTWO W PANSTWIE
Cytować
+12 #38 Bronek M. 2014-01-12 21:44
Do Aldony prawo własności nie zależy od tego czy pan Choczaj lub rada nadzorcza spółdzielni je uzna czy nie.
A wie czy pani o tym , że spółdzielnia w aktach notarialnych wyodrębnionych mieszkań wpisywała się jako zarządca ?
Cytować
-6 #37 aldona 2014-01-12 19:33
Do Grazyny wazne jest jakie ta Pani Jasia mial prawo wlasnosci do mieszkania czy miala spoldzielcze prawo wlasnosci, czy wlasnosc potwierdzona notarialnie i z wpisem do ksiego wieczystej bo miedzy jednym, a drugim jest ogromna roznica prosze o tym poczytac w internecie jakie ma prawa lokator w jednym i drugim przypadku.
Cytować
+12 #36 Grażyna 2014-01-12 17:56
Kto był właścicielem mieszkania ul. Porcelanowa 4/1 w Wałbrzychu w dniu 2.01.2014 e. i za 1500 zł chciał zagarną mieszkanie własnościowe pani Jasi ?
Cytować
+11 #35 Bogdan 2014-01-12 17:55
w dniu 23.05.2013 r. lokal ul. Porcelanowa 4/1 w Wałbrzychu zostało wystawione jako wolne do zamiany przez Urząd Miejski w Wałbrzychu , , Biuro zamiany Mieszkań, oferty lokali mieszkalnych do zamiany
A to oznacza że to nie był lokal socjalny. Oto treść ogoszenia
OFERTA NR: 1438/10/2012 - Nie zadłużone
Miejscowość
Dzielnica PIASKOWA GÓRA
Ulica PORCELANOWA 4
Własność Gmina - -
Rodzaj budynku
Piętro Parter
Pow. użytkowa lokalu 30.00 m2
Pow. mieszkalna lokalu 20.00 m2
Liczba pokoi 1
Ogrzewanie PIECE
Okna Drewniane
Instalacje Wszystkie
Stan lokalu Do zamieszkania
Dodatki
Uwagi:
kuchnia z oknem,

OCZEKIWANIA OFERENTA:
2 pokoje do 50m, 1 piętro, ogrzewanie obojętne, Piaskowa Góra, Podzamcze, Szczawienko, wysokość spłaty zadłużenia do uzgodnienia,moż e być lokal z możliwością zrobienia łazienki i wc
Cytować
+1 #34 aldona 2014-01-12 17:19
Pani Grazyno co Pani do nas ma pretensje my odnieslismy sie do tego co nam pokazano na filmiku, jesli rzeczywicie postapiono wobec tej Pani niezgodnie z prawem jest dwod w postaci tego filmiku i wystarczy zglosic to do Prokuratury i pomoc nie tylko na forum bo to nic nie da tylko realnie.
Cytować
+10 #33 Witek 2014-01-12 13:51
Cytuję Grażyna Durkalec:
OGŁOSZENIE
Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej “Podzamcze” w Wałbrzychu Al. Podwale 1 ogłasza przetarg nieograniczony – ustny na ustanowienie odrębnej własności następujących lokali mieszkalnych:
1. przy ul. 11-go Listopada 99/15 o powierzchni użytkowej 58,20 m² - 3 pokoje + kuchnia
III piętro .Cena wywoławcza wynosi 76 545,00 zł, wadium – 3 827,00 zł.
Przetarg odbędzie się w dniu 23.01.2014 r. o godz. 11,00 w siedzibie Spółdzielni .
Opłata za używanie w/w lokalu przez 2 osoby naliczona na dzień ogłoszenia przetargu
wynosi 502,82 zł. ( w tym zaliczki za media).
2. przy ul. Fortecznej 4/3 o powierzchni użytkowej 62,60 m² – 3 pokoje + kuchnia
parter . Cena wywoławcza wynosi 103 275,00 zł, wadium 5 164,00 zł.
Przetarg odbędzie się w dniu 23 .01.2014r. o godz. 11,20 w siedzibie Spółdzielni .
Opłata za używanie w/w lokalu przez 2 osoby naliczona na dzień ogłoszenia przetargu
wynosi 492,49 zł. ( w tym zaliczki za media).
3.. przy ul. Palisadowej 21/20 o powierzchni użytkowej 35,50 m² – 2 pokoje + kuchnia
VI piętro . Cena wywoławcza wynosi 76 500,00 zł, wadium 3 825,00 zł.
Przetarg odbędzie się w dniu 23 .01.2014 r. o godz. 11,40 w siedzibie Spółdzielni .
Opłata za używanie w/w lokalu przez 2 osoby naliczona na dzień ogłoszenia przetargu
wynosi 365,65 zł. ( w tym zaliczki za media).
4. przy ul. Palisadowej 76/9 o powierzchni użytkowej 59,90 m² – 3 pokoje + kuchnia
IV piętro . Cena wywoławcza wynosi 113 175 ,00 zł, wadium 5 659,00 zł.
Przetarg odbędzie się w dniu 23.01.2014r. o godz. 12,00 w siedzibie Spółdzielni .
Opłata za używanie w/w lokalu przez 2 osoby naliczona na dzień ogłoszenia przetargu
wynosi 505,36 zł. ( w tym zaliczki za media).
5. przy ul. 11-go Listopada 97/5 o powierzchni użytkowej 57,90 m² – 3 pokoje + kuchnia
I piętro . Cena wywoławcza wynosi 113 882,00 zł, wadium 5 694,00 zł.
Przetarg odbędzie się w dniu 23.01.2014r. o godz. 12,20 w siedzibie Spółdzielni .
Opłata za używanie w/w lokalu przez 2 osoby naliczona na dzień ogłoszenia przetargu
wynosi 475,05 zł. ( w tym zaliczki za media).
6. przy ul. Fortecznej 36/34 o powierzchni użytkowej 55,40 m² – 3 pokoje + kuchnia
XI piętro . Cena wywoławcza wynosi 85 392,00 zł, wadium 4 270 ,00 zł.
Przetarg odbędzie się w dniu 23.01.2014 r. o godz. 12,40 w siedzibie Spółdzielni .
Opłata za używanie w/w lokalu przez 2 osoby naliczona na dzień ogłoszenia przetargu
wynosi 499,77 zł ( w tym zaliczki za media).
7 przy ul. Grodzkiej 22/2 o powierzchni użytkowej 35,50 m² – 2 pokoje + kuchnia
parter . Cena wywoławcza wynosi 74 313 ,00 zł, wadium 3 716,00 zł.
Przetarg odbędzie się w dniu 23.01.2014 r. o godz. 13,00 w siedzibie Spółdzielni .
Opłata za używanie w/w lokalu przez 2 osoby naliczona na dzień ogłoszenia przetargu
wynosi 454,08 zł . ( w tym zaliczki za media).
8.. przy ul. Blankowej 44a/2 o powierzchni użytkowej 47,30 m² – 2 pokoje + kuchnia
parter . Cena wywoławcza wynosi 112 000 ,00 zł, wadium 5 600 ,00 zł.
Przetarg odbędzie się w dniu 23.01.2014 r. o godz. 13,20 w siedzibie Spółdzielni .
Opłata za używanie w/w lokalu przez 2 osoby naliczona na dzień ogłoszenia przetargu
wynosi 470,82 zł ( w tym zaliczki za media).
Powyższe lokale zostaną udostępnione w celu obejrzenia po wcześniejszym umówieniu się z pracownikiem Administracji Osiedla tel. 74 66-56 -966 do 969.
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest dokonanie wpłaty wadium na rachunek bankowy Spółdzielni 92 2030 0045 1110 0000 0087 9500 w terminie do dnia 22.01.2014 r. lub w kasie Spółdzielni pok. Nr 34 w dniu przetargu 23.01.2014 r. w godz. od 8,00 do 10,00.
Za termin potwierdzający dokonanie wpłaty wadium na konto uznaje się datę wpływu środków na rachunek bankowy Spółdzielni.
Wpłacone wadium,w przypadku wygrania przetargu zalicza się osobie wygrywającej przetarg na poczet należnej kwoty uzyskanej w wyniku przetargu. Osobom, które wpłaciły wadium na konto spółdzielni i nie wygrały przetargu ,wadium zostaje zwrócone na wskazany numer rachunku bankowego nie później niż następnego dnia po dacie przetargu . Osobom , które wpłaciły wadium w kasie Spółdzielni i nie wygrały przetargu, wadium zostaje zwrócone bezpośrednio po zakończeniu przetargu.

To jest ogłoszenie z dnia 3.01.2013 r.
Cytować
+7 #32 Grażyna 2014-01-12 13:50
Do Aldony, Widza, obiektywnego !
Według was kwota 1500 zł upoważnia do zagarnięcia mieszkania własnościowego ?
Wyrok eksmisji na bruk można uzyskać w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu na podstawie 2 awizo zostawionych w skrzynce pod nieobecność lokatora , właściciela mieszkania.
Mogę wymienić dokładne adresy.To pan jasia wpłaciła w 1977 r. pełna wpłatę na mieszkanie własnościowe nie pan Choczaj, księgowa czy rada nadzorcza.
Jeżeli ktoś myśli że 1500 zł jest powodem do takich działań to daje prawo osobom takim jak przedstawiciele spółdzielni do tego że uważają się za właścicieli tego , co do nich nie należy.
A potem pan Choczaj uważa że osoby które oszczędzają na ogrzewaniu działają niezgodnie z prawem.
Ciekawa jest też sprawa kto po 2 dniach otrzymał informacje że to mieszkanie do tych 2 osób należy.
I to też jest zgodne z prawem ?
Cytować
+12 #31 Marta 2014-01-12 11:47
Jak mozna pisać takie bzdury o osobie której się nie zna i nie mieszka w tym budynku co pokrzywdzona. Tak mały dług do Spółdzielni nikogo nie upoważnia do wyrzucenia z własnego tym bardziej własnościowego mieszkania. Wyrok sądowy o eksmisji tej pani nie dotyczył jej a kogoś innego , dlaczego praezs Spółdzielni nie dał do wglądu Telewizji Dami do wglądu. To wszystko było uknute z góry , gdyż na drugi dzień przyszedł nowy lokator bez prawa do lokalu p. Jasi.. To co się wyprawia w Spółdzielni przechodzi granice manipulacji iludzmi jak osobami bez wartości. ???
Cytować
-9 #30 aldona 2014-01-12 08:04
do "obroncow" za nim dojdzie do eksmisji droga daleka jesli zalega sie z czynszem dostaje sie pismo o zaleglosci, termin zaplaty jesli to nie skutkuje jest sie wzywanym na rozmowe celem ulozenia sie co do splat jesli to nie skutkuje wedy pozostaje Sad i to on wydaje wyrok. Jest cos takiego jak dodatek mieszkaniowy w sytuacji kiedy ma sie bardzo niskie dochody wiec nie rozumie "obroncow" gdzie byliscie kiedy u Pani Jasi pojawily sie problemy a sprawa nie jest swieza ciagnie sie ponad 17 lat. Poza tym "anna" pisze, ze zaraz po eksmisji wprowadzil sie nowy lokator kto inny, ze Pani Jasia jest w tym mieszkaniu i siedzi przy swieczkach wiec tym bardziej jest to wszystko dziwne i niezrozumiale. Szkoda mi tej Pani mimo wszystko bo nie jest juz mloda osoba do tego schorowana, ale dalej twierdze, ze wszystko mozna bylo zalatwic i ulozyc sie tak, zeby do takiej dramatycznej sytuacji nie doszlo. Takich ludzi na Podzamczu jest sporo niskie emertury, brak pracy sytuacje nie zaplanowane, ale przy dobrej woli wszystko da sie zalatwic.
Cytować
-12 #29 Gość 2014-01-11 22:45
Tylko czekać aż ktoś zrobi z tą kobieta porządek. Ona jest jak bumerakg. Wyrzucają ją drzwiami to wraca oknem, szkoda że taka zawzięta nie była w płaceniu rachunków. Poza tym z materiału wynika, że już w 1996 roku straciła prawo własności to gdzie była przez te lata???? a teraz się Telewizją wysługuje może jeszcze będzie redakcja jej za czynsz płaciła. Jeśli nie stać ją na mieszkanie na podzamczu to mogła dokonać zamiany na inne z mniejszym czynszem, chętnych jest sporo. A jak chciała żyć jak Państwo to teraz ma i do tego odmówiła socjalnego, które jest o wiele tańsze i stać by ją było na opłaty. Dostała szansę , której wielu nie ma wiec niech nie narzeka,
Cytować

Dodaj komentarz

Redakcja portalu daminfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę